HOMEOPATIE

Co je HOMEOPATIE a jak pomáhá? 

Homeopatie je přibližně 200 let stará léčebná metoda, která dokáže působit velmi jemným způsobem na příčinu onemocnění a podpořit tak naši vnitřní léčebnou sílu. Léčí nejen fyzické potíže, ale i mentální a emocionální.

Základní myšlenku homeopatie vystihuje princip „podobné léčí podobným“. To znamená, že látky, které vyvolají určité příznaky ve zdravém těle, jsou schopny léčit podobné příznaky u nemocných.

Pomocí homeopatie je možné léčit i takové nemoci, které jsou z hlediska klasické medicíny neléčitelné a u kterých je možné pomocí léků pouze potlačovat její projevy. Homeopatií lze řešit i stavy, u kterých je těžké stanovit jednoznačnou diagnózu. (Vyšetření jsou v pořádku a dotyčný má přesto potíže).

Kromě chronických nemocí lze homeopatií léčit i akutní potíže, pomoci při úrazech, bolestech i psychických potížích. Je také vynikající preventivní léčbou. Pomáhá odstranit náchylnost k určitým potížím.

Homeopatické léky jsou vyráběny pouze z přírodních substancí, ale jejich účinek je odlišný od bylinné léčby. Používají se stabilní, prověřené a kvalitní léčivé přípravky. Nevyvolávání vedlejší nebo nežádoucí účinky ani psychickou či fyzickou závislost. Jejich cena je příznivá – stojí kolem 100,- Kč.

Homeopatickou léčbu je možné aplikovat u pacientů, kteří používají jiné léky či jinou léčebnou metodu. Je vhodná také pro ty, kteří nesnášejí klasické léky.

Podle statistik WHO (světové zdravotnické organizace) je homeopatie po čínské medicíně druhá nejrozšířenější metoda léčby na světě.

Dokáže léčit psychosomatické potíže, alergie, astma, atopický ekzém, migrény, neurologické poruchy včetně mnoha druhů epilepsie, psychické problémy, hormonální potíže, poruchy soustředění, poruchy chování u dětí, koktavost, pomočování, následky očkování, poruchy imunity, poruchy spánku, bolestivé poruchy pohybového aparátu, psychické traumata a mnoho dalších.

Homeopatie je vhodnou léčbou pro všechny bez rozdílu věku. Mohou ji používat těhotné a kojící ženy, kojenci a batolata.