MŮJ PŘÍBĚH

Když uvažuji nad tím, co mi přinesla homeopatie, tak je to radost, nadšení, zájem, ale i velkou svobodu. Dokážu si poradit u řady potíží jak u sebe, tak u mých blízkých, praxí navíc získávám cenné zkušenosti. Od roku 2009 se věnuji homeopatickému poradenství a jsem klientům průvodcem na jejich cestě k uzdravení.

Používám také Bachovy květové esence a Schüsslerovy tkáňové soli.

Proč zrovna homeopatie a jak jsem se k ní dostala…

Vždy bylo mým zájmem a především smysluplným cílem pomáhat ostatním.  K tomu jsem směřovala už od dětství, kdy jsem toužila stát se zdravotní sestrou. Po maturitě a studiu na vyšší zdravotnické škole jsem pracovala na kardiologii. Později jsem přešla na jednotku intenzivní péče.

Mimo toto vzdělání a praxi v nemocnici, jsem se dlouhodobě zajímala o psychologii a také o různé alternativní metody léčby. Zajímaly mě příčiny, souvislosti a okolnosti, za jakých nemoci a různé potíže přicházejí. A to bylo zásadní téma pro mé další pokračování.

Na léčení člověka jsem začala pohlížet „jinak“, než jsem byla do té doby zvyklá. Vlastně způsobem, který v léčebném procesu může být efektivnější a přirozenější, než pouhé řešení následků potlačováním projevů nemoci různými léky, což mnohdy ani ke skutečnému uzdravení nevede. Stále více jsem se přesvědčovala o tom, jak je důležité zaměřit se na příčiny různých potíží a nalézat možná řešení, která vedou k uzdravení.

To mě postupem času dovedlo ke klasické homeopatii, která všechny mé předchozí zájmy spojila v jeden smysluplný celek. Otevření mé vlastní homeopatické praxe předcházelo několik let studia homeopatie na různých školách i praktický klinický výcvik pod vedením zkušeného homeopata.

Jak jsem začínala…

Počátky vypadaly tak, že jsem si o homeopatii přečetla pár článků. Tato léčba mě zaujala tím, že je přirozená, bez vedlejších účinků, použitelná v jakémkoliv věku a také tím, že se zaměřuje na příčiny potíží. Proto jsem podstoupila homeopatickou léčbu nejprve u sebe. Po nějaké době jsme ji taky využili u starší dcery, jelikož se jí objevil atopický ekzém, na který nám lékařka předepsala mast s obsahem kortikoidů.

Tehdy jsem již věděla o možnostech řešení přirozenou homeopatickou cestou.  Příčina byla v momentálním psychickém stavu, který by kortikoidy těžko vyřešily. Dceři byl podán homeopatický lék a ekzém zmizel, jako mávnutím kouzelného proutku. Když jsem po několika měsících uviděla v časopise upoutávku na otevření nového ročníku studia homeopatie, bylo rozhodnuto. S velkým nadšením  jsem se v roce 2005 ke studiu přihlásila.

Mé další pokračování…

Již během studia, jsem současně 3 roky docházela na klinický výcvik,  kde bylo možné praktikovat homeopatii pod vedením zkušeného homeopata. Bylo to velmi užitečné, zvlášť, když jsem v počátcích potřebovala svá rozhodnutí konzultovat. Začátkem roku 2009 jsem začala s vlastní praxí. Záhy na to mi končila mateřská dovolená, a tak jsem se vrátila do role zdravotní sestry už jen na částečný úvazek, abych měla zároveň i prostor na praktikování homeopatie.

V té době jsem již měla nějaké zkušenosti s homeopatickou léčbou u rodiny, známých či z klinických výcviků.  Nejčastěji jsem však řešila akutní potíže, zejména u dětí. Starší dcera mívala náhlé vysoké horečky s febrilními křečemi. Byť jsem měla k dispozici klasické léky, zároveň jsem měla už i nástroj pro řešení přirozenou cestou…

Zvolila jsem tedy tu druhou variantu s tím, že kdybych neviděla během krátké doby zlepšení stavu, použiji klasické léky. Ale homeopatický lék byl podaný přímo na konkrétní projevy a mohl se projevit ve svém účinku, kdy již nebylo potřeba podat klasický lék. To mi dodalo odvahu pro další situace, které následně přicházely. Postupem času u nás doma procházely expirace klasických léků bez jejich použití.  A nebylo již potřeba pořizovat nové.  O to více se rozšiřovala homeopatická lékárnička. 🙂

V současné době…

Nadále se vzdělávám u zkušených homeopatů, jak tuzemských, tak  zahraničních, kteří mě inspirují na mé vlastní cestě.

Své zkušenosti neustále rozvíjím také čtením knih a absolvováním různých seminářů. To vše mě posouvá v mém osobním rozvoji a následně ovlivňuje i mé klienty, aby lépe pochopili souvislosti svého života a došli ke šťastnějšímu bytí.

V minulosti jsem vedla také homeopatické on-line poradny na internetu, jak na svých původních webových stránkách, tak na dalších webech v letech 2009-2013.   Také jsem pravidelně vedla homeopatické přednášky na různá témata doplněné o praktické rady a tipy, jak si pomoci v běžných akutních situacích. Byly však omezeny časem a možným počtem zájemců.  Proto bych jejich dostupnost ráda rozšířila prostřednictvím svých eBooků či dalších online produktů.

Homeopatické vzdělání:
  •  3-leté studium ukončené závěrečnou zkouškou na Homeopatické akademii v Praze.
  •  3 roky praktický klinický výcvik (supervize) vedený Petrem Zachariášem
  •  2-letý postgraduální výcvik ukončený závěrečnou zkouškou , který vedl Dr. S.K. Banerjea –  ředitel Allen College of  Homeopathy ve  Velké Británii a mezinárodně uznávaný homeopat patřící do čtvrté generace slavné homeopatické rodiny.
  • Jednoletý postgraduální kurz „Materia medica pro pokročilé“, ukončený závěrečnou zkouškou na Prague College of Clasical Homeopathy.

 

 

 

 

 

 

 

Bachovy esence:
  • Level 1
  • Level 2